E-recepty

Tabletki antykoncepcyjne

E-recepty

Tabletki antykoncepcyjne

Tabletki antykoncepcyjne

Konsultacja lekarska z możliwością wystawienia e-Recepty na antykoncepcję hormonalną w formie Tabletek Antykoncepcyjnych.

79.00

Wywiad Medyczny

E-recepty

Tabletki antykoncepcyjne

Dla kogo?

Tabletki antykoncepcyjne są najczęściej stosowaną metodą antykoncepcji hormonalnej i mogą być stosowane u większości kobiet. Ze zwiększoną rozwagą powinny być stosowane u młodych kobiet, które nie rodziły, ponieważ istnieje przy stosowaniu tego typu preparatów niewielkie ryzyko utrzymujących się zaburzeń czynnościowych narządu rodnego po ich odstawieniu. Również stosowanie tabletek antykoncepcyjnych może być niebezpieczne u kobiet po 40 roku życia z uwagi na zwiększone ryzyko zmian zatorowo-zakrzepowych, szczególnie u palących papierosy. 

Tabletki antykoncepcyjne są stosowane również w celu leczenia niektórych chorób. Przyjmują je pacjentki w celu leczenia objawów androgenizacji (np. nadmiernego  owłosienia), pacjentki z niektórymi zaburzeniami endokrynologicznymi powodującymi zaburzenia rytmu krwawień lub nadmierne krwawienia.

Działanie i skuteczność

Tabletki antykoncepcyjne są jedną z najbardziej skutecznych metod antykoncepcyjnych. Ich skuteczność jest determinowana sposobem ich działania. Hormony, które zawierają tabletki, blokują owulację, zmieniają stan błony śluzowej macicy oraz zagęszczają śluz szyjkowy. Te trzy sposoby powodują, że tabletki wpływają antykoncepcyjnie na jajnik (blokada owulacji), na macicę (zmiany w śluzówce macicy), szyjkę macicy (zagęszczenie śluzu utrudniające wniknięcie plemników do macicy). W związku z tym skuteczność tabletek antykoncepcyjnych u kobiet stosujących je zgodnie z zalecanym sposobem stosowania wynosi blisko 100%. Nieco mniejsza skuteczność może być spowodowana błędami w przyjmowaniu tabletek, wymiotami podczas ich przyjmowania, czy też jednoczesnym przyjmowaniem niektórych leków.

Jak zażywać tabletki antykoncepcyjne?

Tabletki antykoncepcyjne powinno się stosować po badaniu ginekologicznym w trakcie którego lekarz powinien wykonać USG dopochwowe i badanie cytologiczne. Szczególnie ważny jest wywiad w kierunku zakrzepicy.

Tabletki antykoncepcyjne stosuje się głównie w  celu kontroli urodzeń. Leczymy nimi również niektóre choroby. Najczęściej przyjmowane są codziennie przez 21 dni (w opakowaniu jest 21 tabletek), po których pacjentka robi 7-dniową przerwę. Pierwsze opakowanie pacjentka zaczyna pierwszego dnia miesiączki. W trakcie 7-dniowej przerwy powinna pojawić się miesiączka.

Obecnie dostępne są również opakowania zawierające 28 tabletek, z których 24 tabletki zawierają hormony, a 4 tabletki nie zawierają żadnej substancji czynnej. Przyjmuje się je codziennie bez przerw.

Działania nieporządane tabletek antykoncepcyjnych

Jak w przypadku każdego leku pod uwagę należy brać skutki uboczne przyjmowania tabletki “dzień po”. Dlatego też niektóre Pacjentki mogą odczuwać takie dolegliwości jak:

  • mdłości i wymioty
  • bóle brzucha i głowy
  • nadwrażliwość piersi
  • bolesna miesiączka
  • zmiana nastroju i zmęczenie

Stosowanie leku po zapoznaniu z ulotką i według zaleceń lekarza nie powinno wywoływać działań nieporządanych lub ich przebieg powinien być łagodny.

W przypadku gdy Pacjentka doświadczy wymiotów do 3h od zażycia, tabletkę należy przyjąć ponownie.

Przeciwwskazania tabletek antykoncepcyjnych

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do stosowania tabletek antykoncepcyjnych są:

  • ciążą
  • rak piersi
  • przebyta lub czynna choroba zatorowo-zakrzepowa
  • cukrzyca ze zmianami naczyniowymi
  • nadciśnienie
  • długotrwałe unieruchomienie
  • trombofilie
E-recepty

Jak to działa?

Kup

Wybierz interesującą Cię e-Receptę, uzupełnij Wywiad Medyczny oraz formularz Danych Pacjenta i dokonaj płatności w systemie PayU.

Odbierz

Po zaksięgowaniu płatności lekarz natychmiast zapozna się z Twoim Wywiadem Medycznym. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu kod e-Recepty otrzymasz w wiadomości SMS oraz e-mail.

Zrealizuj

Udaj się do dowolnej apteki w Polsce i zrealizuj otrzymaną e-Receptę. Wystarczy Ci numer PESEL oraz 4-cyfrowy kod e-Recepty, który Ci przesłaliśmy.

FAQ

W pierwszej kolejności wybierz interesującą Cię konsultację, wypełnij Wywiad Medyczny oraz podaj swoje dane w Formularzu Zamówienia. Następnie przejdź przez proces płatności na platformie PayU i sprawdź czy na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymałeś wiadomość potwierdzającą przyjęcie zamówienia. Jeśli tak, Twój Wywiad Medyczny trafił do nas i jest sprawdzany przez naszego lekarza. Jeśli nie będzie żadnych przeciwskazań medycznych wkrótce otrzymasz swoją e-Receptę.

E-Recepta to elektroniczny odpowiednik tradycyjnej recepty zawierający informację o pacjencie, wystawiającym ją lekarzu oraz przepisanych lekach. Od 1 stycznia 2020 e-Receptę zrealizujesz w każdej aptece w Polsce.

Po wypełnieniu Ankiety Zdrowotnej i dokonaniu płatności e-Receptę otrzymasz w wiadomości e-mail jako 4-cyfrowy kod, który wraz z numerem PESEL wystarczy podać w Twojej aptece.

Co więcej jeśli posiadasz odpowiednio skonfigurowane Internetowe Konto Pacjenta (IKP) na portalu pacjent.gov.pl e-Receptę otrzymasz także jako:

  • plik pdf wysyłanego na adres email ustawiony w Twoim IKP
  • wiadomość SMS wysyłana na numer telefonu ustawiony w Twoim IKP

Więcej informacji na temat Internetowego Konta Pacjenta znajdziesz pod adresem https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta

Po otrzymaniu e-Recepty udaj się do apteki i przedstaw farmaceucie 4-cyfrowy kod e-Recepty wraz z numerem PESEL. Jeśli posiadasz odpowiednio skonfigurowane konto pacjenta w portalu pacjent.gov.pl możesz także okazać otrzymany na maila plik pdf będący Twoją e-Receptą.

Aby zapewnić najwyższy standard bezpieczeństwa przed zakupem e-Recepty od każdego pacjenta zbierany jest Wywiad Medyczny. Na jej podstawie lekarz specjalista ocenia Twoje predyspozycje do brania danego leku i podejmuje decyzję o wystawieniu e-Recepty. W przypadku wątpliwości lekarz skontaktuje się z Tobą telefonicznie.

W pierwszej kolejności sprawdź dokładnie swoją skrzynkę mailową. Jeśli nie widzisz wiadomości od nas w głównym folderze swojej skrzynki mailowej sprawdź również spam. W przypadku gdy i tam jej nie będzie napisz do nas na kontakt@wygodnarecepta.pl lub zadzwoń.

Add to cart