E-recepty

Escapelle

E-recepty

Escapelle

Tabletka dzień po (Escapelle) – konsultacja online z e-Receptą

Konsultacja lekarska z możliwością wystawienia e-Recepty na tabletkę dzień po Escapelle.

59.00

Wywiad Medyczny

E-recepty

Jak to działa?

Kup

Wybierz interesującą Cię e-Receptę, uzupełnij Wywiad Medyczny oraz formularz Danych Pacjenta i dokonaj płatności w systemie PayU.

Odbierz

Po zaksięgowaniu płatności lekarz natychmiast zapozna się z Twoim Wywiadem Medycznym. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu kod e-Recepty otrzymasz w wiadomości SMS oraz e-mail.

Zrealizuj

Udaj się do dowolnej apteki w Polsce i zrealizuj otrzymaną e-Receptę. Wystarczy Ci numer PESEL oraz 4-cyfrowy kod e-Recepty, który Ci przesłaliśmy.

E-recepty

Escapelle

Dla kogo Escapelle?

Jeśli jesteś w sytuacji awaryjnej i potrzebujesz tabletki dzień po Escapelle, to ta konsultacja jest właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że aby skorzystać z naszej pomocy musisz mieć ukończone 18 lat. 

Escapelle to jedna z najpopularniejszych tabletek “dzień po” stosowanych przez Pacjentki w sytuacji awaryjnej (obok ellaOne). W przypadku odbycia stosunku bez zabezpieczenia lub gdy użyta metoda antykoncepcji zawiodła zastosowanie tabletki ellaOne niweluje ryzyko zajścia w ciążę niemal do zera. 

Działanie i skuteczność Escapelle

Substancją czynną w preparacie Escapelle jest hormon z rodziny gestagenów, którego funkcją jest hamowanie lub opóźnianie owulacji. Działanie tabletki polega na zapobieganiu prawidłowemu jajeczkowaniu i osadzeniu się zarodka w macicy. 

Dane na temat jego skuteczności sięgają niemal 95%. Należy pamiętać, że skuteczność leku jest tym większa, im szybciej pacjentka go zastosuje.

Zastosowanie

Aby zminimalizować ryzyko zapłodnienia należy przyjąć doustnie 1 tabletkę Escapelle. Największy wpływ na skuteczność działania ma szybkość zastosowania preparatu po wystąpieniu sytuacji awaryjnej. Pacjentka powinna zażyć tabletkę Escapelle w jak najkrótszym czasie po odbyciu stosunku seksualnego. Czas ten nie powinien być dłuższy niż 72h czyli 3 dni

Na działanie leku nie ma wpływu dzień cyklu menstruacyjnego czy też pora dnia kiedy zostanie zażyty. Preparat można przyjmować także niezależnie od posiłków.

Działania nieporządane tabletki "dzień po"

Jak w przypadku każdego leku pod uwagę należy brać skutki uboczne przyjmowania tabletki “dzień po”. Dlatego też niektóre Pacjentki mogą odczuwać takie dolegliwości jak:

 • mdłości i wymioty
 • bóle brzucha i głowy
 • nadwrażliwość piersi
 • bolesna miesiączka
 • zmiana nastroju i zmęczenie

Stosowanie leku po zapoznaniu z ulotką i według zaleceń lekarza nie powinno wywoływać działań nieporządanych lub ich przebieg powinien być łagodny.

W przypadku gdy Pacjentka doświadczy wymiotów do 3h od zażycia, tabletkę należy przyjąć ponownie.

Przeciwwskazania tabletki "dzień po"

Lek nie może być stosowany jako regularna metoda antykoncepcji. Preparat nie powinien być takżezażywany przez pacjentkę cierpiącą na:

 • choroby nowotworowe
 • zaburzenia pracy wątroby
 • zaburzenia zakrzepowo-zatorowe
 • astmę
 • chorobę Leśniowskiego-Crohna

FAQ

W pierwszej kolejności wybierz interesującą Cię konsultację, wypełnij Wywiad Medyczny oraz podaj swoje dane w Formularzu Zamówienia. Następnie przejdź przez proces płatności na platformie PayU i sprawdź czy na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymałeś wiadomość potwierdzającą przyjęcie zamówienia. Jeśli tak, Twój Wywiad Medyczny trafił do nas i jest sprawdzany przez naszego lekarza. Jeśli nie będzie żadnych przeciwskazań medycznych wkrótce otrzymasz swoją e-Receptę.

E-Recepta to elektroniczny odpowiednik tradycyjnej recepty zawierający informację o pacjencie, wystawiającym ją lekarzu oraz przepisanych lekach. Od 1 stycznia 2020 e-Receptę zrealizujesz w każdej aptece w Polsce.

Po wypełnieniu Ankiety Zdrowotnej i dokonaniu płatności e-Receptę otrzymasz w wiadomości e-mail jako 4-cyfrowy kod, który wraz z numerem PESEL wystarczy podać w Twojej aptece.

Co więcej jeśli posiadasz odpowiednio skonfigurowane Internetowe Konto Pacjenta (IKP) na portalu pacjent.gov.pl e-Receptę otrzymasz także jako:

 • plik pdf wysyłanego na adres email ustawiony w Twoim IKP
 • wiadomość SMS wysyłana na numer telefonu ustawiony w Twoim IKP

Więcej informacji na temat Internetowego Konta Pacjenta znajdziesz pod adresem https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta

Po otrzymaniu e-Recepty udaj się do apteki i przedstaw farmaceucie 4-cyfrowy kod e-Recepty wraz z numerem PESEL. Jeśli posiadasz odpowiednio skonfigurowane konto pacjenta w portalu pacjent.gov.pl możesz także okazać otrzymany na maila plik pdf będący Twoją e-Receptą.

Aby zapewnić najwyższy standard bezpieczeństwa przed zakupem e-Recepty od każdego pacjenta zbierany jest Wywiad Medyczny. Na jej podstawie lekarz specjalista ocenia Twoje predyspozycje do brania danego leku i podejmuje decyzję o wystawieniu e-Recepty. W przypadku wątpliwości lekarz skontaktuje się z Tobą telefonicznie.

W pierwszej kolejności sprawdź dokładnie swoją skrzynkę mailową. Jeśli nie widzisz wiadomości od nas w głównym folderze swojej skrzynki mailowej sprawdź również spam. W przypadku gdy i tam jej nie będzie napisz do nas na kontakt@wygodnarecepta.pl lub zadzwoń.

Add to cart