E-recepty

Krążki dopochwowe

E-recepty

Krążek dopochwowy

Krążek dopochwowy

Konsultacja lekarska z możliwością wystawienia e-Recepty na antykoncepcję hormonalną w formie Krążka Dopochwowego.

Czas realizacji ok. 30 minut.

79.00

Wywiad Medyczny

E-recepty

Krążek dopochwowy

Dla kogo krążek dopochwowy?

Krążek dopochwowy (antykoncepcyjny) jest jedną z powszechnie stosowanych form antykoncepcji hormonalnych. Najczęściej używanym przez pacjentki preparatem jest krążek NuvaRing. Zawarte w nim substancje czynne stanowią połączenie estrogenu z progestagenem i są analogiczne do tych stosowanych w plastrach i tabletkach antykoncepcyjnych.

Inna jest natomiast droga podania substancji czynnych – krążek dopochwowy uwalnia hormony do organizmu przez błonę śluzową pochwy. W związku ze sposobem stosowania (krążek zakłada się raz na 3 tygodnie, po czym pacjentka robi tygodniową przerwę), krążek dopochwowy jest najlepszą formą antykoncepcji dla pacjentek ceniących wygodę i akceptujących ciało obce w pochwie.

Oprócz antykoncepcji hormonalnej krążki można stosować w leczeniu niektórych zaburzeń endokrynologicznych oraz leczeniu nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych.

Działanie i skuteczność

Głównym mechanizmem działania krążka dopochwowego jest blokada owulacji. Ten mechanizm sprawia, że skuteczność antykoncepcyjna krążka sięga prawie 100%.

Jak zastosować krążek dopochwowy?

Krążki dopochwowe antykoncepcyjne można stosować po badaniu ginekologicznym, w trakcie którego należy wykonać USG dopochwowe i badanie cytologiczne.

Terapię antykoncepcyjną rozpoczyna się od założenia krążka w pierwszym dniu miesiączki na okres 3 tygodni. Po wyjęciu krążka po 3 tygodniach następuje 7 dniowa przerwa. W trakcie trwania przerwy powinna rozpocząć się miesiączka. Dokładnie po 7 dniach przerwy zakładany jest następny krążek na kolejne 3 tygodnie.

Działania nieporządane

Najgroźniejszym działaniem niepożądanym krążków dopochwowych jest choroba zatorowo-zakrzepowa. W razie najmniejszych podejrzeń wystąpienia tej choroby należy natychmiast odstawić tą formę antykoncepcji. Do innych działań niepożądanych należą nieprawidłowe krwawienia, bóle głowy, zaburzenia nastroju, zapalenia pochwy, nudności.

Przeciwwskazania

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do stosowania krążków antykoncepcyjnych są:

  • ciąża
  • rak piersi
  • przebyta lub czynna choroba zatorowo-zakrzepowa
  • cukrzyca ze zmianami naczyniowymi
  • nadciśnienie
  • długotrwałe unieruchomienie
  • trombofilie
E-recepty

Jak to działa?

Kup

Wybierz interesującą Cię e-Receptę, uzupełnij Wywiad Medyczny oraz formularz Danych Pacjenta i dokonaj płatności w systemie PayU.

Odbierz

Po zaksięgowaniu płatności lekarz natychmiast zapozna się z Twoim Wywiadem Medycznym. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu kod e-Recepty otrzymasz w wiadomości SMS oraz e-mail.

Zrealizuj

Udaj się do dowolnej apteki w Polsce i zrealizuj otrzymaną e-Receptę. Wystarczy Ci numer PESEL oraz 4-cyfrowy kod e-Recepty, który Ci przesłaliśmy.

FAQ

W pierwszej kolejności wybierz interesującą Cię konsultację, wypełnij Wywiad Medyczny oraz podaj swoje dane w Formularzu Zamówienia. Następnie przejdź przez proces płatności na platformie PayU i sprawdź czy na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymałeś wiadomość potwierdzającą przyjęcie zamówienia. Jeśli tak, Twój Wywiad Medyczny trafił do nas i jest sprawdzany przez naszego lekarza. Jeśli nie będzie żadnych przeciwskazań medycznych wkrótce otrzymasz swoją e-Receptę.

E-Recepta to elektroniczny odpowiednik tradycyjnej recepty zawierający informację o pacjencie, wystawiającym ją lekarzu oraz przepisanych lekach. Od 1 stycznia 2020 e-Receptę zrealizujesz w każdej aptece w Polsce.

Po wypełnieniu Ankiety Zdrowotnej i dokonaniu płatności e-Receptę otrzymasz w wiadomości e-mail jako 4-cyfrowy kod, który wraz z numerem PESEL wystarczy podać w Twojej aptece.

Co więcej jeśli posiadasz odpowiednio skonfigurowane Internetowe Konto Pacjenta (IKP) na portalu pacjent.gov.pl e-Receptę otrzymasz także jako:

  • plik pdf wysyłanego na adres email ustawiony w Twoim IKP
  • wiadomość SMS wysyłana na numer telefonu ustawiony w Twoim IKP

Więcej informacji na temat Internetowego Konta Pacjenta znajdziesz pod adresem https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta

Po otrzymaniu e-Recepty udaj się do apteki i przedstaw farmaceucie 4-cyfrowy kod e-Recepty wraz z numerem PESEL. Jeśli posiadasz odpowiednio skonfigurowane konto pacjenta w portalu pacjent.gov.pl możesz także okazać otrzymany na maila plik pdf będący Twoją e-Receptą.

Aby zapewnić najwyższy standard bezpieczeństwa przed zakupem e-Recepty od każdego pacjenta zbierany jest Wywiad Medyczny. Na jej podstawie lekarz specjalista ocenia Twoje predyspozycje do brania danego leku i podejmuje decyzję o wystawieniu e-Recepty. W przypadku wątpliwości lekarz skontaktuje się z Tobą telefonicznie.

W pierwszej kolejności sprawdź dokładnie swoją skrzynkę mailową. Jeśli nie widzisz wiadomości od nas w głównym folderze swojej skrzynki mailowej sprawdź również spam. W przypadku gdy i tam jej nie będzie napisz do nas na kontakt@wygodnarecepta.pl lub zadzwoń.

Add to cart